SALTIC s.r.o.

FURA GOLD / TOXIC / TREKKINGOVÁ OBUV SELVA

Firmu zakládá v roce 1986 v tehdejším Československu Vojtěch Ocelka. Svůj veškerý volný čas věnuje lezení. Úvazky se šijí z automobilových pásů, karabiny a lana se dovážejí z bývalého NDR, lezečky se dělají z kopaček. A tak si Vojtěch položil otázku: „Chceš lézt těžké cesty? Tak to by chtělo lepší obutí.“ Své lezecké zkušenosti dává na papír, z papíru do počítače, z počítače do šicího stroje. Ševcovinu se učí za pochodu — na světě je první LEZEČKA.

 

O tři roky později Vojtěch opouští své povolání projektanta — stavaře a naplno se věnuje vlastní výrobě. Svou výrobu rozšiřuje v areálu bývalého Letního kina, pod Lyžařským svahem ve Zlíně.

 

Mimo různých modelů lezeček vyrábí také velmi technickou trekkingovou obuv, exportuje své výrobky i do zahraniční, kde konkuruje i světovým značkám. Poskytuje velmi kvalitní servis, jak pro lezeckou, tak i pro trekovou obuv všech značek.

 

Stísněné podmínky mu ve stávajících prostorách pro stále rostoucí výrobu nestačily, tak využil uvolněných prostor v budově 65 bývalého areálu Svit k vybudování důstojného a moderního pracoviště. Před několika lety úspěšně rozšířil výrobní program.

 

Mimo hlavního, tím zůstávají LEZEČKY a TREKY, začal s výrobou stále populárnější obuvi pod označením BAREFOOT — sportovně a outdoorově laděné, se kterými úspěšně obsazuje tuzemský i zahraniční trh, i díky svému jedinečnému designu a zpracování.

 

TOXIC

TOXIC lezecká obuv — představitel moderní, agresivní technologie, která je využitá v plné míře pro lezení ve skalách i na umělých stěnách. Toxic je vybaven speciální podešví — lepičkou EXTASY. Receptura je vyvinuta a patentována firmou Saltic a je používána na všech lezečkách Saltic. Kopyto je speciálně konstruováno, tak aby přesně kopírovalo chodidlo a tím napomáhalo komfortu při lezení.

 

FURA GOLD

Vyrobit barefoot — bosoboty, bylo pro nás výzvou, kterou jsme přijali. Speciální technologií, která je nám vlastní i při výrobě lezecké obuvi, vznikly první modely FURA a všechny nás překvapila jejich lehkost a pro nás netradiční styl a pocit volnosti. Zcela opak jak u lezeček.

 

V nabídce jsou FURA v nejrůznějších designech včetně veganských modelů, baleríny ARWEN, zateplené VINTERO s membránou, OUTDOOR — bez zateplení s membránou na VIBRAM podešvi, sandály FLY, běhací RUN.

 

Trekkingová obuv SELVA
Velmi lehká a přitom technická bota, vhodná do lehčích i techničtějších terénů.

 

Své výborné vlastnosti ukáže na populárních Via Ferratach, pro které je především určena.

 

Je vybavena membránou, díky které je komfort zajištěn ve všech ročních obdobích a všech povětrnostních podmínkách.

 

Produkt: TOXIC
Výrobce: SALTIC s.r.o.
Design: VOJTĚCH OCELKA / 2022

 

Produkt: FURA GOLD
Výrobce: SALTIC s.r.o.
Design: VOJTĚCH OCELKA / 2022

 

Produkt: Trekkingová obuv SELVA
Výrobce: SALTIC s.r.o.
Design: VOJTĚCH OCELKA / 2022

 

www.saltic.cz